Ogłoszenia duszpasterskie

27.05.2018 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

  1. Dziś przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  2. W najbliższy poniedziałek i wtorek, zapraszamy na godz. 18:40 dziewczynki na próbę sypania kwiatków przed procesją Bożego Ciała. Szczególnie zapraszamy dziewczynki, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. Gorąca prośba o zbieranie i suszenie płatków z kwiatków do sypania w czasie procesji.
  3. We wtorek dodatkowe Nabożeństwo Majowe o 19:00 przy krzyżu na rogu ulic Berensona i Kąty Grodziskie.
  4. We środę na Mszy Św. wieczornej Ks. Biskup Marek Solarczyk udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Bardzo gorąco polecamy młodzież modlitwie wspólnoty parafialnej i serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy Św.
  5. Mieszkańców z bloków Derby oraz Głębockiej zapraszamy do włączenia się w budowę IV ołtarza we środę po Mszy Św. wieczornej o godz. 19:00.
  6. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Św. o godz. 7:30, 10:00, 11:30, 18:00 i 20:00. Po Mszy Św. o godz. 11:30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Zapraszamy asystę kościelną, panów do baldachimu, panie do feretronów, do różańca, a przede wszystkim ministrantów i bielanki do aktywnego włączenia się w procesję. Po Procesji zapraszamy dzieci i wszystkich, którzy się czują Dziećmi Bożymi na lody.
  7. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W piątek adoracja od godz. 15:00 oraz po Mszy Św. wieczornej do godz. 20:00.
  8. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi i wymiana tajemnic.
  9. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.