Ogłoszenia duszpasterskie

    17.11.2019 XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś w XXXIII Niedzielę Zwykłą, przeżywamy ustanowiony przez Papieża Franciszka, Światowy Dzień Ubogich. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Seminarium Duchowne.
 2. Zapraszamy Dzieci i Rodziców Pierwszokomunijnych na Mszę Św. na godz. 16:00. Na Mszę Św. przynosimy książeczki do nabożeństwa, które po Mszy zostaną poświęcone.
 3. Również dziś zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na Mszę Św. na godz. 18:00 i spotkanie formacyjne.
 4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Wszystkim osobom, które przy rozliczeniach podatkowych za 2018 rok przekazały 1% swojego podatku na Caritas działający przy naszej Parafii. Kwota zwrotu wyniosła 2.783,00 zł. Są to bardzo znaczące środki, dzięki którym możliwa jest realizacja pomocy osobom potrzebującym. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i już dziś liczymy na Państwa wsparcie przy rozliczeniu podatkowym za kolejny rok.
 5. Proboszcz z parafii Św. Mateusza na ul. Ostródzkiej oraz Fundacja Ave zapraszają na koncert pt. „Moniuszko Tour” w przyszłą niedzielę o godz. 19. Więcej informacji na plakacie.
 6. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Benedyktynki z Drohiczyna. Siostry podzielą się z nami doświadczeniem życia za klauzurą. Po Mszach Św. odbędzie się zbiórka na pomoc w odbudowie klasztoru.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 8. We poniedziałek 25.11 rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. W imieniu księży będą kontaktowali się wcześniej z Państwem, Panowie z grupy ojców, z pytaniem, czy życzą sobie Państwo wizytę księdza.
 9. Plan wizyty duszpasterskiej można znaleźć w zakładce „aktualności – kolęda” na stronie oraz na tablicy ogłoszeń.
 10. Zbliża się Adwent. Chcemy raz w tygodniu zorganizować Ekstremalne Roraty dla dzieci. Tak jak w zeszłym roku poszukujemy chętne osoby do włączenia się w woluntariat do przygotowania kakao i bułeczek dla dzieci.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.