Ogłoszenia duszpasterskie – 1.08.2021

1.08.2021 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach, które w ostatnim czasie nawiedziły Europę. 
  2. Obchodzimy dziś 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszej modlitwie o ofierze złożonej przez Powstańców i ludność Warszawy.
  3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zapraszamy jeszcze dziś na nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła na godz. 17:15.
  4. Miesiąc sierpień to czas pielgrzymek, szczególnej czci do Matki Bożej a także pamięci o wszystkich którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim. Episkopat Polski zachęca wiernych do wysiłku zachowania trzeźwości w tym niezwykłym miesiącu. Na balustradzie jest wyłożona księga trzeźwości.
  5. W poniedziałek, 2 sierpnia, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, po nawiedzeniu kościoła parafialnego i odmówienia pobożnie Ojcze nasz i Wierzę.
  6. W piątek, 6 sierpnia święto Przemienia Pańskiego.
  7. Również w piątek pierwszy piątek miesiąca. O 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie adoracji o godz. 20.00. Spowiedź od godz. 17:00.
  8. W sobotę pierwsza sobota miesiąca, po porannej Mszy Św. różaniec wynagradzający i wymiana tajemnic Żywego Różańca.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.