15.08.2021 -UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

  1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, patronki naszej Diecezji. Jest to 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. Na każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  2. W piątek, 13 sierpnia zmarł ks. Arcybiskup Henryk Hoser SAC. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tym niezwykłym Kapłanie. Msza Św. pogrzebowa odbędzie się w katedrze praskiej 20 sierpnia o godz. 12.00.
  3. Serdecznie zapraszamy na uroczyste wprowadzenie nowego Proboszcza ks. Artura Szajko, w przyszłą niedzielę, 22 sierpnia o godz. 10.30. 
  4. Kończąc posługę w parafii Św. Michała Archanioła pragnę z pokorą przeprosić wszystkich, którym w jakikolwiek sposób sprawiłem przykrość czy ból. Bardzo proszę o przebaczenie tego co mogło być zgorszeniem lub przeszkodą w otwarciu na Pana Boga. Z całego serca wszystkim dziękuję za zaangażowanie w budowanie wspólnoty parafialnej, za troskę o nasz kościółek, za świadectwo żywej wiary, za odwagę i pokorę w podejmowaniu trudu nawrócenia. Był to dla mnie niezwykły zaszczyt móc pełnić posługę proboszcza w tej Wspólnocie.  Zawierzając nowego proboszcza opiece Matki Bożej i wstawiennictwu św. Michała Archanioła proszę o wdzięczne przyjęcie mojego następcy, ks. Artura Szajko.
  5. Jak zawsze: Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.