22 sierpnia 2021 – XXI Niedziela zwykła

Drodzy mieszkańcy i przyjaciele naszej parafii,

decyzją ks. Bpa Romualda Kamińskiego zostałem skierowany do posługi duszpasterskiej w kościele Św. Michała Archanioła w Warszawie – Grodzisku. To pierwsza parafia, w której, w 25. roku mojego kapłaństwa, podejmuję obowiązki proboszcza. Wiem, że przede mną ogromne wyzwanie, pełnić bez doświadczenia tak odpowiedzialną funkcję w dużej, warszawskiej parafii z maleńkim, pięknym, zabytkowym kościółkiem, ale chcę podjąć tę służbę bez lęku, z ufnością w łaskę Bożą.

Bardzo dziękuję mojemu poprzednikowi – ks. Arturowi za mnóstwo życzliwości i pomocy we wprowadzeniu mnie w nowe obowiązki. Wiem, że także dzięki jego posługiwaniu, obejmuję parafię rozmodloną, żyjącą, zaangażowaną w życie Kościoła. Chcę całe to dobro, które w naszej wspólnocie się dokonało i nadal dokonuje, podjąć i we współpracy z Wami kontynuować, aby przynosiło piękne i liczne owoce na chwałę Boga i ku pożytkowi ludzi.

Obiecuję modlić się za Was wszystkich, ale proszę też gorąco o modlitwę za mnie, za wszystkich moich współpracowników i za całą naszą parafię, abyśmy wspierali się nawzajem w służbie Bogu i bliźnim. Niech Maryja, nasza Matka i św. Michał Archanioł wypraszają nam przed Tronem Boga obfitość łask na drodze do świętości, abyśmy kiedyś mogli stanąć razem przed naszym Ojcem w Niebie.

Ks. Artur Szajko


 1. W czwartek 26.08 obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także:
  – we wtorek 24.08św. Bartłomieja, apostoła;
  – w piątek 27.08św. Monikę, matkę św. Augustyna;
  – w sobotę 28.08św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości błogosławieństwa i Bożej łaski oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.