29.08.2021 – XXII Niedziela zwykła

 1. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na różnych frontach oraz o wszystkich poległych i pomordowanych w czasie wojny i okupacji.
 2. Dnia 1 września rozpocznie się też nowy rok szkolny. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, światło Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży oraz wychowawców, nauczycieli i rodziców, będzie odprawiona w naszym kościele o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 10.30 pobłogosławimy szczególnie te dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w przedszkolu czy szkole. Zapraszamy pierwszoklasistów z plecakami, podręcznikami i przyborami szkolnymi do poświęcenia.
 3. W pierwszy czwartek miesiąca, na Mszy św. o godz. 7.00 będziemy się modlić
  w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bożej. Dołączmy tę intencję także do naszych osobistych modlitw.
 4. W Pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. O 15.00 przed Najświętszym Sakramentem pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego a potem indywidualna adoracja będzie trwać do godz. 20.00 (z przerwą na Mszę św. o 18.00). Od 16.30 będzie możliwość Spowiedzi, zachęcamy szczególnie młodzież i dzieci rozpoczynające rok szkolny.
 5. W Pierwszą Sobotę o godz.7.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. pierwszosobotni Różaniec i wymiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.
 6. W przyszłą niedzielę o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła. Po wszystkich Mszach św. będzie prowadzona przed kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 7. Od piątku (3 września), codziennie po Mszy św. o 18.00 będziemy modlić się Nowenną przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Zachęcamy do takiego właśnie duchowego przygotowania na ten szczególny dzień.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy na drogę do wieczności: + Jana Kielesińskiego i + Wiesława Bieniek. Pamiętajmy w modlitwach o nich oraz o ich najbliższych.
 9. W tym tygodniu patronuje nam: – w piątek 3 wrześniaśw. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła.