05.09.2021 – XXIII Niedziela zwykła

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 17.15 odprawimy na nabożeństwo ku czci Św. Michała Archanioła.
 2. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 3. Dziś na Mszy św. o 10.30 pobłogosławimy szczególnie te dzieci, które rozpoczynają swoją naukę w przedszkolu czy szkole i poświęcimy im plecaki, podręczniki i przybory szkolne. Chcemy też wrócić do zwyczaju, że Msza św. o 10.30 była odprawiana z większym udziałem dzieci. Zapraszamy najmłodszych na te Msze św. w każdą niedzielę.
 4. Po wakacjach ruszają na nowo zbiórki z ministrantami. Pierwsza odbędzie się w sobotę – 11.09 o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu.
 5. Do soboty – 11 września codziennie po Mszy św. o 18.00 będziemy modlić się Nowenną przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Włączmy się jak najliczniej w duchowe przygotowanie na ten szczególny dzień.
 6.  W ramach przygotowań do beatyfikacji zachęcamy też do udziału w „Orszaku Dziejów”, który odbędzie się w sobotę 11 września, w przeddzień uroczystości beatyfikacyjnych. Więcej informacji na plakacie w gablocie i w Internecie.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 8. Intencje mszalne na rok 2022 będzie można rezerwować w zakrystii i kancelarii od następnego poniedziałku – 13 września.
 9. Narodowy Marsz Życia i Rodziny przejdzie ulicami Warszawy w niedzielę – 19. września. Więcej informacji na plakacie w gablocie i w Internecie.
 10. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – abp Stanisław Gądecki ogłosił niedzielę 5 września Dniem Solidarności z Afgańczykami. Władze diecezjalne zdecydowały o przesunięciu tej zbiórki w całej naszej diecezji na niedzielę 26 września, obchodzoną jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 11. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: – we wtorek (7.09) – bł. Ignacego Kłopotowskiego; – w środę (08.09) – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie specjalny dodatek do Gościa Niedzielnego poświęcony osobie Prymasa Tysiąclecia.