12.09.2021 – XIV Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj w świątyni Opatrzności w Warszawie (będzie) miała miejsce beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Dziękujmy Bogu za ten wielki dar łaski i módlmy się przez wstawiennictwo nowych błogosławionych w naszych intencjach.
 2. Od jutra tj. 13.09, w kancelarii i zakrystii można będzie rezerwować intencje Mszy świętych na rok 2022. Są też jeszcze wolne intencje mszalne w najbliższym tygodniu.
 3. Za tydzień będziemy gościć o. Wiktora Bochana – redemptorystę, który po mszach świętych będzie prowadził zbiórkę ofiar na wsparcie jego pracy w parafii M.B. Loretańskiej w Mińsku na Białorusi. Włączmy się w to dzieło całym sercem.
 4. Dzieci z klas piątych, które we wrześniu ubiegłego roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej będą przeżywać Rocznicę tej Uroczystości w sobotę – 25 września według następującego porządku:
  godz. 10.00 – grupa pani Anity (dawne klasy: 3a, 3b, 3c)
  godz. 12.00 – grupa pani Magdaleny (dawne klasy: 3d, 3e, 3f)
  Prosimy, aby dzieci (w miarę możliwości) przeżywały tę uroczystość w strojach komunijnych. W kościele zmieścimy tylko dzieci, dlatego Rodziców i bliskich prosimy o pozostanie na zewnątrz. Osoby przebywające wewnątrz kościoła muszą założyć maseczki.
  Spowiedź dla dzieci przed rocznicą będzie w piątek – 24 września od godziny 17.00. Rodziców i inne osoby oraz dzieci, które nie mogłyby przyjść w piątek prosimy o wyspowiadanie się w inny dzień (spowiadamy w tygodniu na każdej Mszy św.).
 5. Przygotowania do I Komunii św. dla dzieci klas III rozpoczniemy w niedzielę – 26 września, Mszą św. i spotkaniem o godz. 16.00. Więcej informacji u pań katechetek w szkole.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła Będziemy przeżywać święta i wspomnienia:
  – poniedziałek (13.09) – św. Jana Chryzostoma;
  – wtorek (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  – środa (15.09) – Matki Bożej Bolesnej;
  – czwartek (16.09) – św. Korneliusza i Cypriana;
  – piątek (17.09) – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego;
  – sobota (18.09) – św. Stanisława Kostki;
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dostępnej na stoliku z tyłu kościoła.