19.09.2021 – XXV Niedziela zwykła

 1. Dziękujemy o. Wiktorowi  Bochanowi za wygłoszone Słowo i świadectwo posługi misyjnej. Przed kościołem można złożyć na ręce o. Wiktora swój dar serca na wsparcie jego pracy duszpasterskiej na Białorusi.
 2. Dzieci z klas piątych, które we wrześniu ubiegłego roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej będą przeżywać Rocznicę tej Uroczystości w sobotę – 25 września według następującego porządku:
  godz. 10.00 – grupa pani Anity (dawne klasy: 3a, 3b, 3c)
  godz. 12.00 – grupa pani Magdaleny (dawne klasy: 3d, 3e, 3f)
  Prosimy, aby dzieci (w miarę możliwości) przeżywały tę uroczystość w strojach komunijnych. W kościele zmieścimy tylko dzieci, dlatego Rodziców i bliskich prosimy o pozostanie na zewnątrz. Spowiedź dla dzieci przed rocznicą będzie w piątek – 24 września od godziny 17.00. Rodziców i inne osoby oraz dzieci, które nie mogłyby przyjść w piątek prosimy o wyspowiadanie się w inny dzień (spowiadamy w tygodniu na każdej Mszy św.).
 3. Przygotowania do I Komunii św. dla dzieci klas III rozpoczniemy w przyszłą niedzielę – 26 września, Mszą św. i spotkaniem o godz. 16.00. Więcej informacji u pań katechetek w szkole.
 4. Młodzież klas VIII i starszą, która pragnie rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie informacyjne, w sobotę – 25 września, o godz. 19.00, w kościele. Na pierwsze spotkanie zapraszamy również rodziców.
 5. Pierwsze po wakacjach spotkanie formacyjne dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, która będzie kontynuować przygotowanie do bierzmowania odbędzie się w sobotę 2 października, o godz. 19.15, w kościele.
 6. Przyszła niedziela – 26 września jest obchodzona jako Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. We wszystkich kościołach naszej diecezji będziemy modlić się o pokój w Afganistanie, a po Mszach Świętych będzie prowadzona zbiórka ofiar na pomoc dla Afgańczyków, którzy w wyniku ostatnich dramatycznych wydarzeń musieli opuścić swoją Ojczyznę.
 7. W zakrystii i kancelarii można już rezerwować intencje mszalne na rok 2022. Są też jeszcze wolne intencje w najbliższym tygodniu.
 8. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła patronują nam:
  – w poniedziałek (20.09) – św. Andrzej Kim Taegon i Paweł Chong Hasang oraz Towarzysze – pierwsi Męczennicy koreańscy;
  – we wtorek (21.09) – św. Mateusz – Apostoł i Ewangelista;
  – w czwartek (23.09) – św. o. Pio – prezbiter