26.09.2021 – XXVI Niedziela zwykła

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. We wszystkich kościołach naszej diecezji po Mszach Świętych jest prowadzona zbiórka ofiar na pomoc dla Afgańczyków, którzy w wyniku ostatnich dramatycznych wydarzeń musieli opuścić swoją Ojczyznę.

 2. Przygotowania do I Komunii św. dla dzieci klas III rozpoczniemy dziś Mszą św. i spotkaniem o godz. 16.00. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.

 3. Na pierwsze po wakacjach spotkanie formacyjne dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, która będzie kontynuować przygotowanie do bierzmowania zapraszamy w sobotę 2 października, o godz. 19.00, w kościele.

 4. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik będziemy odprawiać w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy porannej a w niedziele o 17.15. We wtorki zapraszamy na dodatkowy różaniec dla Dzieci o 17.15.

 5. Pierwszy piątek i pierwsza sobotę miesiąca odprawimy według stałego porządku.

 6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać doroczną Uroczystość odpustową patrona naszej parafii – św. Michała Archanioła. Zapraszamy szczególnie na Sumę odpustową o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. Maciej Miętek – wicekanclerz naszej Kurii.

 7. Z racji przygotowania do odpustu prosimy chętne i życzliwe osoby o pomoc w sprzątaniu kościoła i terenu przykościelnego w sobotę od godz. 8:00.

 8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na diecezjalne Sanktuarium – Dom św. Faustyny w Ostrówku.

 9. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła wspominamy:
  – w poniedziałek (27.09) – św. Wincentego a Paulo;
  – we wtorek (28.09) – św. Wacława;
  – w środę (29.09) – rocznicę poświęcenia Katedry Warszawsko-Praskiej;
  – w czwartek (30.09) – św. Hieronima;
  – w piątek (01.10) – św. Teresę od Dzieciątka Jezus;
  – w sobotę (02.10) – św. Aniołów Stróżów;

 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.