10.10.2021 – XVIII Niedziela zwykła

 1. Dziś obchodzimy XXI Dzień Papieski. Po Mszach św. przed kościołem można złożyć ofiarę na Fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 2. Dziś na Mszy św. o godz. 16.00 dzieciom z grupy I przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii św. poświęcimy różańce. Msza św. dla rodzin z dziećmi z grupy II będzie za tydzień o 16.00.

 3. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 4. W tym tygodniu będziemy przeżywać w Kościele Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy w piątek – 15.10 o godz. 19:00, na Adorację dla rodziców osieroconych po stracie Dziecka, prowadzoną przez Rodziny z Kościoła Domowego.

 5. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy porannej a w niedziele o 17.15. We wtorki zapraszamy na dodatkowy różaniec dla Dzieci o 17.15. Za wspólne odmówienie różańca, zwłaszcza w kościele, można uzyskać odpust zupełny.

 6. Parafia Matki Boże Pompejańskiej na Żeraniu zaprasza już po raz piąty na Nocną Drogę Różańcową w piątek 15.10. Więcej informacji na stronie internetowej naszej diecezji.

 7. W kancelarii i zakrystii można już zapisywać naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej. Od listopada wypominki roczne będziemy czytać na zakończenie każdej Mszy świętej.

 8. Rycerze Jana Pawła II będą za tydzień przed kościołem rozprowadzać rycerskie kalendarze.

 9. Spotkanie dla młodzieży, która w tym roku rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zostało przesunięte na 22.10, godz. 18.30 (nabożeństwo różańcowe i konferencja).

 10. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła wspominamy:
  – w środę (13.10) – bł. Honorata Koźmińskiego;
  – w piątek (01.10) – św. Teresę Wielką;
  – w sobotę (16.10) – św. Jadwigę Śląską i rocznicę wyboru Jana Pawła II;

 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.