17.10.2021 – XXIX Niedziela zwykła

 1. Dziś o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. z poświęceniem różańców dla rodzin z dziećmi z grupy II przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej.

 2. Rycerze Jana Pawła II rozprowadzają dziś przed kościołem rycerskie kalendarze.

 3. Młodzież, która w tym roku rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy w piątek-10, o godz. 18.30 na nabożeństwo różańcowe i konferencję.

 4. W dniu 9 października papież Franciszek zainaugurował XVI Zgromadzenie Ogólnego Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Dziś w naszej katedrze warszawsko-praskiej rozpoczęto prace synodalne na etapie diecezjalnym. Dołączmy do naszych osobistych i wspólnotowych intencji modlitwę za to niezwykle ważne dla Kościoła dzieło. Więcej informacji oraz list pasterski na stronie naszej diecezji.

 5. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje.

 6. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik odprawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy porannej a w niedziele o 17.15. We wtorki zapraszamy na dodatkowy różaniec dla Dzieci o 17.15. Za wspólne odmówienie różańca, zwłaszcza w kościele, można uzyskać odpust zupełny.

 7. W kancelarii i zakrystii można już zapisywać naszych zmarłych do modlitwy wypominkowej. Od listopada wypominki roczne będziemy czytać na zakończenie każdej Mszy świętej niedzielnej.

 8. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła wspominamy:
  – w poniedziałek (18.10) – św. Łukasza Ewangelistę;
  – w środę (20.10) – św. Jana Kantego;
  – w piątek (22.10) – św. Jana Pawła II;

 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.