07.11.2021 – XXXII Niedziela zwykła

  1. Dziś I niedziela miesiąca, o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

  2. W czwartek 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny.

  3. W przyszłą niedzielę (14.11) będziemy przeżywać Dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach świętych będzie przed kościołem prowadzona zbiórka do puszek na wsparcie dla doświadczonych cierpieniem chrześcijan w Libanie. Więcej informacji na stronie Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

  4. Za tydzień o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. z poświęceniem książeczek-modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych z grupy I z rodzinami.

  5. Osoby, które zechciałby pomóc w jesiennym uporządkowanie terenu wokół kościoła zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 8.00.

  6. Wypominki roczne (ze względu na dużą ich ilość) będziemy czytać na zakończenie Mszy świętych niedzielnych naprzemiennie co drugi tydzień. Jeśli wkradły się nam jakieś błędy przy przepisywaniu to prosimy o zgłaszanie poprawek w zakrystii.

  7. Składamy serdeczne podziękowanie Wszystkim osobom, które przy rozliczeniach podatkowych za 2020 rok przekazały 1% podatku na Parafialny Zespół Caritas. Otrzymaliśmy w ostatnich dniach informację, że kwota zwrotu wyniosła 2815 zł. Są to bardzo znaczące środki, dzięki którym możliwa jest realizacja pomocy osobom potrzebującym. Jeszcze raz wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy i już dziś liczymy na Państwa wsparcie przy rozliczeniu podatkowym za kolejny rok.

  8. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła wspominamy:

– we wtorek (09.11) – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

– w środę (10.11) – św. Leona Wielkiego;

– w czwartek (11.11) – św. Marcina z Tours;

– w piątek (12.11) – św. Jozafata;

– w sobotę (13.11) – Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski;

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.


  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.