14.11.2021 – XXXIII Niedziela zwykła

  1. Zgodnie z zapowiedzią, z racji Dnia solidarności z Kościołem Prześladowanym i Światowego Dnia Ubogich, po Mszach świętych, przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek na wsparcie dla doświadczonych cierpieniem chrześcijan w Libanie.

  2. Dziś o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. z poświęceniem książeczek-modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych z grupy I z rodzinami. Za tydzień zapraszamy dzieci z rodzinami z grupy II.

  3. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszamy na spotkania w kościele:

w piątek 19.11, o godzinie 18.30, dla grupy starszej (drugi rok przygotowań);

w sobotę 20.11 Msza św. o godzinie 18.00 i konferencja dla grupy młodszej (pierwszy rok przygotowań)


  1. W przyszłą niedzielę (21.11) obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończącą rok liturgiczny. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne, a po wszystkich Mszach Świętych (w odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego) odbędzie się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

  2. Zbliża się czas Adwentu, który zawsze wiązał się z rozpoczęciem „Kolędowej” Wizyty Duszpasterskiej. Jeszcze nie wiemy jakie będą możliwości przeprowadzenia „kolędy” w obecnej sytuacji sanitarnej, ale jesteśmy otwarci na pomysły jak bezpiecznie zorganizować wizyty w domach naszych parafian. Prosimy o osobiste, telefoniczne lub emailowe zgłaszanie propozycji.

  3. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety oraz Vademecum wyjaśniające można pobrać ze strony internetowej naszej diecezji. Kilka wydrukowanych egzemplarzy jest też wyłożone na stoliku z prasą. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

  4. Bardzo dziękujemy osobom, które wczoraj pomagały w jesiennym uporządkowaniu terenu wokół kościoła.

  1. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia:

– we wtorek (16.11) – NMP Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia;

– w środę (17.11) – św. Elżbiety Węgierskiej;

– w czwartek (18.11) – bł. Karoliny Kózkówny;

– w sobotę (20.11) – św. Rafała Kalinowskiego;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień.


  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.