21.11.2021 – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończącą rok liturgiczny. Po Mszy św. o 12.00 odprawimy krótkie nabożeństwo z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi i możliwością uzyskania odpustu zupełnego.

  2. Zgodnie z zapowiedzią ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne, a po wszystkich Mszach Świętych przed kościołem jest prowadzona ogólnopolska zbiórka funduszy na pomoc migrantom z granicy polsko-białoruskiej.

  3. Dziś o godz. 16.00 odprawimy Mszę św. z poświęceniem książeczek-modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych z grupy II z rodzinami.

  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty z Małym Gościem Niedzielnym pod hasłem „Droga do Betlejem” będą odprawiane codziennie (z wyjątkiem niedziel) o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci i dorosłych.

  5. Za tydzień będziemy gościć w naszej wspólnocie br. Szymona Janowskiego – kapucyna, który na wszystkich Mszach świętych poprowadzi animację misyjną. Po Mszach świętych będzie możliwość dołączenia do akcji „Ogarnij Modlitwą Misjonarza” i nabycia cegiełki – kalendarza misyjnego z rysunkami dzieci i młodzieży z Gabonu.

  6. Od następnego poniedziałku (29.11) planujemy rozpoczęcie „Kolędowej” Wizyty Duszpasterskiej w domach naszych parafian. W pierwszym tygodniu adwentu chcemy odwiedzić mieszkańców następujących ulic: Zdziarska / Kroczewska, Kniei, Dudka, Kumaka, Zaskrońca, Kawki / Chudoby / Słonecznego Poranka, Wyszkowska, Zaułek / Kąty Grodziskie. Na razie (inaczej niż w poprzednich latach) nie będziemy chodzić od drzwi do drzwi, ale odwiedzimy tylko tych, którzy zgłoszą nam taką prośbę. Prosimy o zapisywanie się dziś, a najpóźniej w przyszłą niedzielę w zakrystii lub kancelarii.

  7. Zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej. Ankiety oraz Vademecum wyjaśniające można pobrać ze strony internetowej naszej diecezji. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie.

  8. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła wspominamy:

– w poniedziałek (22.11) – św. Cecylię;

– w środę (24.11) – św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy – męczenników wietnamskich;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia oraz (z racji dnia św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej) panu Organiście i wszystkim, którzy włączają się w oprawę muzyczną liturgii życzymy obfitości łask Bożych na każdy dzień.


  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.