28.11.2021 – I Niedziela Adwentu

 1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie br. Szymona Janowskiego – kapucyna, który na wszystkich Mszach świętych głosi Słowo Boże przypominając misyjne powołanie każdego wierzącego oraz przybliżając pracę misyjną Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Po Mszach świętych jest możliwość dołączenia do akcji „Ogarnij Modlitwą Misjonarza” i nabycia cegiełki – kalendarza misyjnego z rysunkami dzieci i młodzieży z Gabonu. Wspierajmy też nasza gorącą modlitwą br. Szymona i dzieła, które podejmuje.

 2. Rozpoczęliśmy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy dzieci i dorosłych codziennie (z wyjątkiem niedziel) o godz. 6.30 na roraty z Małym Gościem Niedzielnym pod hasłem „Droga do Betlejem”.

 3. Wzorem lat ubiegłych na choince adwentowej zostały zawieszone aniołki i bombki. W tym roku prezenty będą przekazane potrzebującym dzieciom z naszej parafii, a „Paczuszki dla maluszka” ze środkami pielęgnacyjnymi dla niemowlaków zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki w Zielonce. Z góry dziękujemy za Państwa życzliwość i wsparcie. Bardzo prosimy o dostarczenie prezentu z opisanym numerem oraz imieniem i wiekiem dziecka najpóźniej do 10 grudnia, tak aby była możliwość przygotowania i dostarczenia prezentów przed Świętami Bożego Narodzenia. Jednocześnie serdecznie dziękujemy dzieciom z wolontariatu szkoły podstawowej nr 112 za przygotowanie aniołków.

 4. Zachęcamy do zakupu świec Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód uzyskiwany ze sprzedaży świec przeznaczony jest na pomoc dzieciom cierpiącym z powodu chorób, ubóstwa, przemocy, czy braku miłości. Świece Caritas są dostępne w cenie 10 zł – małe i 16 zł – duże i ozdobne.

 5. Z przodu kościoła znajdziemy sianko na stół wigilijny, a złożone ofiary zasilą fundusz Służby liturgicznej naszej parafii. Są też już do nabycia opłatki.

 6. W I czwartek miesiąca o 6.30 będziemy modlić się w intencji kapłanów i o nowe powołania. W I piątek o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz od godz. 17.00 możliwość spowiedzi, po Mszy św. Adoracja do 20.00. W I sobotę o 6.30 Msza św. i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a w I niedzielę o 17.15 nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

 7. Za tydzień przed kościołem będą zbierane ofiary na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.

 8. Nadal zachęcamy do włączenia się w dzieło „Synodu o synodalności”. Vademecum wyjaśniające oraz Ankiety synodalne można pobrać ze strony internetowej naszej diecezji lub stolika z prasą i wypełnić je indywidualnie lub we wspólnocie.

 9. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła wspominamy:

– we wtorek (30.11) – św. Andrzeja Apostoła;

– w piątek (03.12) – św. Franciszka Ksawerego;

– w sobotę (04.12) – św. Barbarę;

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych na każdy dzień.


 1. Od jutra (29.11) zaczynamy „Kolędową” Wizytę Duszpasterską w domach naszych parafian. Ze względu na sytuację epidemiczną, inaczej niż w poprzednich latach, nie będziemy chodzić od drzwi do drzwi, ale przyjdziemy tylko tych, którzy zgłoszą nam taką prośbę. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących ulic:
 • Poniedziałek (29.11) od 17.00 –Zdziarska 
 • Wtorek (30.11) od 17.00 –Kroczewska, Kniei, Dudka, Kumaka, Zaskrońca, Kawki
 • Środa (01.12) od 17.00 –Chudoby
 • Czwartek (02.12) od 17.00–Słonecznego Poranka, Wyszkowska, Zaułek
 • Piątek (03.12)– bez kolędy (I piątek miesiąca)
 • Sobota (04.12) od 10.00 lub od 15.00 –Kąty Grodziskie.

Prosimy o zapisywanie się najlepiej w zakrystii, można też telefonicznie lub przez formularz kontaktowy naszej strony parafialnej.

Na drugi tydzień adwentu (od 6 do 11 grudnia) mogą się zapisywać mieszkańcy ulic: Przyrodnicza, Atrakcyjna, Lewandów, Oknicka, Kościuszki, Berensona, Okrągła i Głębocka. Parafian z ulicy Skarbka z Gór prosimy o cierpliwość 😊.

W czasie „kolędy” kancelaria parafialna będzie zamknięta. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt telefoniczny lub przez formularz na stronie parafialnej.