12.12.2021 – III Niedziela Adwentu

  1. Rozpoczęliśmy dziś nasze Adwentowe rekolekcje, które prowadzi Michał Szawan z Centrum Formacji Misyjnej. Módlmy się o dary Ducha Świętego i potrzebne łaski dla ks. Michała, a dla nas o serca otwarte na przyjęcie Słowa Bożego i owocne przeżycie rekolekcji.

  2. W poniedziałek i wtorek Msze święte z naukami rekolekcyjnymi będą o 6.30, 18.00 i 20.00. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i wtorek będą przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za jego posługę. Spowiedź będzie możliwa w czasie Mszy świętych oraz po południu od godz. 17.00, a po rekolekcjach (od środy) codziennie już od 17.30. Skorzystajmy z tej szansy i nie odkładajmy świątecznej spowiedzi na ostatnią chwilę.

  3. W poniedziałek, z racji rekolekcji kancelaria parafialna będzie zamknięta. Od wtorku będzie czynna w normalnym trybie.

  4. Dziś o godz. 16.00 Msza święta z poświęceniem medalików dla rodzin z dziećmi pierwszokomunijnymi z grupy pierwszej. Za tydzień na godz. 16.00 zapraszamy grupę drugą.

  5. Z przodu kościoła są dostępne świece Caritas, opłatki (także bezglutenowe) i sianko na stół wigilijny.

  6. Wszystkim, którzy w minionych tygodniach zaprosili nas na „Kolędową” Wizytę Duszpasterską w swoich domach składamy serdeczne podziękowania za wspólną modlitwę, rozmowy i złożone na rzecz parafii ofiary. Zapisy na „kolędę”, zwłaszcza dla mieszkańców ulicy Skarbka z Gór, wznowimy po Świętach.

  7. W najbliższą sobotę (18 grudnia) od godz. 9.00 zapraszamy do pomocy w przygotowaniu tradycyjnej szopki w kościele i przed kościołem.

  8. W nadchodzących dniach obchodzimy następujące wspomnienia liturgiczne:

– w poniedziałek (13.12) – św. Łucji;

– we wtorek (14.12) – św. Jana od Krzyża;


  1. Od 15 grudnia limity ilości osób uczestniczących w liturgii wewnątrz kościoła zostały obniżone do 30% (nie dotyczą one w pełni zaszczepionych). Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących zasad oraz korzystanie z maseczek i dezynfekcji rąk.