19.12.2021 – IV Niedziela Adwentu

  1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Roraty o godz. 6.30. Spowiedź będzie możliwa do czwartku w czasie każdej Mszy św. oraz po południu od 17.30. Prosimy nie odkładać świątecznej spowiedzi na ostatnią chwilę.

  2. W piątek, 24 grudnia nie będzie wieczornej Mszy św.. W tym czasie zasiądziemy z bliskimi przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania i modlitwy za tych, których przy stole wigilijnym w tym roku zabraknie.

  3. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Taca z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. Pozostałe Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia według porządku niedzielnego.

  4. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane według stałego porządku. Ofiary złożone na tacę będą przekazane na budowę nowych świątyń naszej Diecezji.

  5. Wszystkim, którzy włączyli się w akcje „Aniołki z adwentowej choinki” oraz „Paczuszka dla maluszka” bardzo dziękujemy za przygotowanie około 100 świątecznych prezentów, które zostały przekazane dzieciom z naszej parafii oraz do Domu Samotnej Matki w Zielonce. Wyrazy szczególnej wdzięczności kierujemy do wolontariuszy ze Szkoły nr 112 za przygotowanie aniołków i bombek oraz do „Mikołaja” – Jacka za dostarczenie prezentów do Zielonki.

  6. Bardzo dziękujemy też wszystkim którzy wczoraj pomagali w przygotowaniu szopki i świątecznych dekoracji w kościele i przed kościołem. Dziękujemy też firmie „Zielona Kraina” za ofiarowanie choinek.

  7. Po Świętach wznowimy zapisy na „kolędę” dla mieszkańców ulicy Skarbka z Gór według wyznaczonych adresów.

  8. Przypominamy, że limity ilości osób uczestniczących w liturgii wewnątrz kościoła zostały obniżone do 30% (nie dotyczą one w pełni zaszczepionych). Apelujemy o stosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.