25.12.2021 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Uroczystość Bożego Narodzenia wprowadza nas w niezwykłą Tajemnicę Wcielenia, w której Bóg staje się bliski każdemu człowiekowi.

Życzymy niech każdy z Was dostrzeże w Bożej Dziecinie Niepojętą Miłość, która zstąpiła na ziemię, aby dać nam nowe życie. Niech pokój i miłość otworzą Wasze serca na dar wiary, abyście nie zwątpili, że Wasze dni mogą przypominać ową cudowną noc, w którą aniołowie śpiewali chwałę Bogu, a prości pasterze otworzyli drzwi swoich serc na przychodzącego Boga. Uczyńmy to także i my!

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim Słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

  1. Msze Święte dzisiaj według porządku niedzielnego.

  2. Jutro, w niedzielę, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zachęcamy, aby na Mszę św. przyjść najlepiej z całą Rodziną. Będzie to okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz wspólnej modlitwy w intencji naszych rodzin, aby były one miejscem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. Małżeństwa, które nie będą mogły odnowić swoich przyrzeczeń w kościele, mogą to uczynić w domu korzystając z materiałów zamieszczonych na stronie naszej Diecezji.

Msze Święte będą sprawowane według stałego porządku. Ofiary złożone na tacę będą przekazane na budowę nowych świątyń naszej Diecezji.


  1. Od jutra wznowimy zapisy na „kolędę” dla mieszkańców ulicy Skarbka z Gór. Szczegóły podamy w niedzielnych ogłoszeniach.