23.01.2022 – III Niedziela zwykła

  1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego.

  2. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  3. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, a przyszłą niedzielę, 30 stycznia, Światowy Dzień Trędowatych włączmy te intencje do naszych modlitw.

  4. Osoby, które zechcą pomóc nam w demontażu szopek i dekoracji świątecznych zapraszamy w najbliższą sobotę (29.01) na godz. 9.00.

  5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem i obfitości Bożych łask.

  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy

  7. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, rozmowy, złożone ofiary i wszelkie oznaki gościnności w czasie wizyty duszpasterskiej.

Na jutro (24.01) od 17.00 mogą się zapisać mieszkańcy ul. Skarbka z Gór z bloków 144 A-E, natomiast osoby, których ulice już odwiedzaliśmy w grudniu i w styczniu, a nie mogły nas przyjąć w wyznaczonych terminach mogą się zapisać na wtorek lub środę – 25 lub 26 stycznia.

Zaproszenia można zgłaszać w zakrystii, albo telefonicznie i przez formularz kontaktowy parafialnej strony internetowej.

Tych, którzy z różnych powodów nie mogli nas przyjąć w swoich domach zapraszamy na „kolędowe” Msze św. z krótkim nabożeństwem i okolicznościowym błogosławieństwem w najbliższy czwartek lub piątek na godz. 18.00.


  1. Jeszcze w tym tygodniu kancelaria w godzinach wieczornych będzie nieczynna. W pilnych sprawach prosimy o indywidualne umawianie się na wizytę.