30.01.2021 – IV Niedziela zwykła

  1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, a także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi na trąd.

  2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w prace przy demontażu szopek i dekoracji świątecznych.

  3. W minionym tygodniu zakończyliśmy „kolędową” wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy imiennie zaprosili nas do swoich domów (w grudniu i styczniu odwiedziliśmy 461 mieszkań), a także tym, którzy uczestniczyli w Mszach „kolędowych”. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za szczere rozmowy, życzliwą atmosferę a także za wsparcie finansowe naszego kościoła.

  4. W środę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane tradycyjnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem świec odprawimy o godz. 7.00 i 18.00. Tego dnia obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego a taca będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.

  5. W czwartek, 3 lutego – I czwartek miesiąca i wspomnienie św. Błażeja. Po Mszach św. odbędzie się obrzęd błogosławieństwa z modlitwą o uwolnienie od chorób gardła.

  6. W I piątek miesiąca o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz od godz. 17.00 możliwość spowiedzi, po Mszy św. Adoracja do 20.00.

  7. W I sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. pierwszosobotni Różaniec i wymiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca. Tego dnia obchodzimy też wspomnienie św. Agaty, po Mszach Św. poświęcimy „chleb św. Agaty”.

  8. Za tydzień I niedziela miesiąca. O 17.15 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

  9. Wszystkim, którzy rozpoczęli zimowe ferie, życzymy udanego, bezpiecznego odpoczynku i nabrania nowych sił do pracy i nauki.

  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.