27.02.2022 – VIII Niedziela zwykła

  1. W środę, 2 marca rozpoczynamy Wielki Post. Msze Św. w Środę Popielcową o godz. 7:00, 10:00, 18:00 i 20:00. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby między 18 a 60 rokiem życia także post ścisły, czyli ilościowy. Zgodnie z apelem papieża Franciszka podejmijmy tego dnia post i modlitwę w intencji pokoju, zwłaszcza na Ukrainie. Po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

  2. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla Dzieci o 17:15; dla Dorosłych po Mszy Św. wieczornej 18:30. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15.

  3. Zachęcamy do praktykowania w Wielkim Poście nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych, jedynej w swoim rodzaju pielgrzymki, będącej szansą indywidualnego pogłębienia przeżywania Wielkiego Postu. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na stronie naszej Diecezji.

  4. W związku z przypadającą 12 marca br. czterechsetną rocznicą święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli powstała inicjatywa ogólnopolskiej nowenny za jego wstawiennictwem za kapłanów oraz z prośbą o nowe powołania kapłańskie. Nowennę rozpoczniemy w Pierwszy Czwartek – 3 marca i będziemy odmawiać codziennie, po wieczornej Mszy św., do piątku – 11 marca.

  5. W pierwszy Piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 z przerwą na Drogi Krzyżowe i Mszę św. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00. W pierwszą Sobotę Msza św. i nabożeństwo różańcowe o godz. 7.00.

  6. Zgodnie z zapowiedzią, dziś, po wszystkich Mszach św. jest prowadzona przed kościołem zbiórka funduszy na ratującą życie operację serca Eryka Kopczewskiego. W imieniu Eryka i jego Rodziców prosimy o wsparcie finansowe oraz modlitwę w tym trudnym dla nich czasie. Więcej informacji można uzyskać u wolontariuszy prowadzących zbiórkę i na stronie www.siepomaga.pl/eryk-kopczewski.

  7. W Szkole Podstawowej 112, przy ul. Zaułek 34 trwa zbiórka darów dla Uchodźców z Ukrainy. W tej chwili najpilniejsze są środki czystości, środki higieniczne, żywność o przedłużonej trwałości. Więcej informacji na naszej stronie i na portierni szkoły. Jeśli ktoś mógłby też przyjąć uchodźców (zwłaszcza matki z dziećmi) w swoim domu to prosimy o zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub przez formularz kontaktowy naszej strony.