06.03.2022 – I Niedziela Wielkiego Postu

  1. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla Dzieci o 17:15; dla Dorosłych po Mszy Św. wieczornej 18:30. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15.

  2. Zachęcamy do podjęcia w Wielkim Poście nawiedzania i modlitwy w tzw. kościołach stacyjnych. Więcej informacji na plakacie i na stronie naszej Diecezji.

  3. Do piątku – 11 marca, codziennie, po wieczornej Mszy św. za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli modlimy się nowenną za kapłanów z prośbą o nowe powołania kapłańskie.

  4. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na dzieła misyjne.

  5. Za tydzień na godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. dla rodzin Dziećmi komunijnymi z grupy I.

  6. Wielkopostne rekolekcje będziemy przezywać od V Niedzieli Wielkiego Postu, w dniach 3-6 kwietnia. Zaplanujmy już teraz nasze zajęcia, aby móc wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych.

  7. Podczas ubiegłotygodniowej zbiórki na ratującą życie operację serca Eryka Kopczewskiego zebrano 6 690 zł. Rodzice wraz z Erykiem dziękują wszystkim za ogromne serca, wrażliwość i modlitwę w tych trudnych chwilach. Link do internetowej zbiórki dla Eryka można znaleźć na siepomaga.pl/eryk-kopczewski

  8. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary podczas zbiórki przed kościołem w Środę Popielcową. Zostaną one przekazane na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy za pośrednictwem Caritas naszej diecezji, w łącznej kwocie 11 570 zł.

  9. Z serca dziękujemy Darczyńcom, Wolontariuszom i Społeczności SP 112, za życzliwość i wsparcie zbiórki dla Uchodźców z Ukrainy. Dziękujemy także kierowcom za ich trud i poświęcenie w przewiezieniu zebranych darów do Dołhobyczowa, Winnicy na Podolu i ośrodka Caritas dla Uchodźców w Urlach. Zbiórka darów rzeczowych w SP 112 na razie zostaje wstrzymana, ale włączajmy się na miarę możliwości w zweryfikowane zbiórki pieniężne i inne formy pomocy w solidarności z narodem ukraińskim i wszystkimi, którzy ucierpieli z powodu wojny. Informacje o różnych sposobach pomocy znajdziemy m.in. na stronach naszej Diecezji.

  10. Apelujemy nadal o osobistą i wspólnotową modlitwę o zakończenie wojny i zapanowanie pokoju na Ukrainie. W odpowiedzi na propozycję naszych parafian zapraszamy na nocną indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie. Modlitwa rozpocznie się w najbliższy piątek, 11 marca około godz. 19.00 (po Drodze Krzyżowej) i będzie trwać przez całą noc, do porannej Mszy św. w sobotę o godz. 7.00. Prosimy o zapisywanie się na poszczególne godziny czuwania. Lista jest wyłożona z przodu kościoła, na balustradzie prezbiterium.