13.03.2022

  1. Dzisiejszą niedzielę, przeżywamy jako dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Przed kościołem można złożyć do puszek ofiarę na dzieła misyjne Ad Gentes.

  2. Dziś przypada także rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

  3. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. dla rodzin Dziećmi komunijnymi z grupy I. Za tydzień Msza św. dla Grupy II.

  4. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00.

  5. W sobotę rozpoczyna się też II Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa do 25 marca. Kontekst konfliktu wojennego, trwającego na Ukrainie bardzo mocno uświadamia nam wartość życia ludzkiego, jego kruchość a zarazem fundamentalną wartość. Trwajmy w osobistej i wspólnotowej modlitwie o zakończenie wojny i zapanowanie pokoju na Ukrainie, a także o ochronę i szacunek dla każdego ludzkiego istnienia.

  6. Obie grupy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę, 19 marca o godzinie 19.00 w kościele.

  7. Młodzież szkół średnich i studentów serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 21 marca, po mszy świętej wieczornej, na pierwsze spotkanie nowo powstającej wspólnoty młodzieżowej. Więcej informacji na plakacie.

  8. Z przodu kościoła są dostępne świece wielkanocne – paschaliki Caritas. Dochód z ich sprzedaży (w cenie 15 zł) przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym. Zachęcamy również do przekazywania 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu przekazania 1% podatku znajdują się na stoliku z prasą, w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Caritas”.
  9. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla Dzieci o 17:15; dla Dorosłych po Mszy Św. wieczornej 18:30. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15.