20.03.2022 – III Niedziela Wielkiego Postu

 1. W odpowiedzi na apel naszego ks. Biskupa od jutra zapraszamy codziennie (z wyjątkiem niedziel) o 17.30 na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w intencji zakończenia wojny i o pokój w Ukrainie.

 2. Dzisiaj na godz. 00 zapraszamy na Mszę św. dla rodzin Dziećmi komunijnymi z grupy II.

 3. Młodzież szkół średnich i studentów serdecznie zapraszamy w poniedziałek, 21 marca na pierwsze spotkanie nowo powstającej wspólnoty młodzieżowej, po mszy świętej wieczornej w salce nad kancelarią. Więcej informacji na plakacie.

 4. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

 5. W piątek, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest także Dniem Świętości Życia. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą. Msze święte tego dnia odprawimy o 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. W piątkową uroczystość Zwiastowania chcemy się też zjednoczyć z Papieżem i Biskupami w Akcie Zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy na wspólną modlitwę o godz. 17.00. Mszę św. w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji odprawimy o godz. 18.00, a po niej Drogę Krzyżową dla Dorosłych. Tego dnia wyjątkowo nie będzie Drogi Krzyżowej dla Dzieci.

 7. W piątek, 25 marca, obchodzimy też jubileusz 30-lecia powstania diecezji warszawsko-praskiej. Z tej okazji tego dnia zostaną odprawione Msze Święte w Kolegiacie w Radzyminie oraz w konkatedrze na Kamionku. Do osobistej i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy diecezjan, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich, którzy zechcą uczestniczyć w tym dziękczynieniu. Więcej informacji na diecezjalnej stronie internetowej.

 8. Dzieci i młodzież zapraszamy na parafialne kolonie letnie, w dniach 10-17 lipcar. Kolonie odbędą się w ośrodku „Olczański Dworek”, w Poroninie, k. Zakopanego. Zapewniamy pełną opiekę, transport, wyżywienie i mnóstwo atrakcji. Koszt 1350 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Arkadiusza. Dla ministrantów jest dostępne dofinansowanie z funduszu ministranckiego.

 9. Bardzo dziękujemy firmie SONET i Panu Pawłowi Marczewskiemu za ofiarowanie buteleczek na wodę święconą, którą będą rozprowadzać ministranci przy poświęceniu pokarmów w wielką Sobotę.

 10. Z przodu kościoła są dostępne świece wielkanocne – paschaliki Caritas. Dochód z ich sprzedaży (w cenie 15 zł) przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym. Zachęcamy również do przekazywania 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu przekazania 1% podatku znajdują się na stoliku z prasą, w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Caritas”.

 11. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Patryk Mieczysław Wójtowicz, kawaler z par. Staszów i Katarzyna Szydłowska, panna z naszej parafii. Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.