27.03.2022 – IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Codziennie (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy o 17.30 na modlitwę różańcową przed najświętszym Sakramentem w intencji zakończenia wojny i o pokój w Ukrainie.

  2. W pierwszy Piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 z przerwą na Mszę św. Możliwość spowiedzi od godz. 16.30. W pierwszą Sobotę Msza św. i nabożeństwo różańcowe o godz. 7.00.

  3. Od przyszłej niedzieli – 3 kwietnia do środy – 6 kwietnia będziemy przeżywać doroczne wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi Wojciech Bęben profesor antropologii, etnografii i etnologii, a przede wszystkim wieloletni misjonarz w Papui Nowej Gwinei i na wyspach Oceanii. W niedzielę Msze św. z naukami rekolekcyjnymi według stałego porządku. Od poniedziałku do środy o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 20.00. Wykorzystajmy ten czas rekolekcji na wsłuchanie się w Słowo Boże i przedświąteczne przystąpienie do Sakramentu Pokuty.

  4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla Dzieci o 17:15; dla Dorosłych po Mszy Św. wieczornej 18:30. Gorzkie Żale odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:15.

  5. Dzieci i młodzież zapraszamy na parafialne kolonie letnie, w dniach 10-17 lipcar. Kolonie odbędą się w ośrodku „Olczański Dworek”, w Poroninie, k. Zakopanego. Zapewniamy pełną opiekę, transport, wyżywienie i mnóstwo atrakcji. Koszt 1350 zł. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Arkadiusza. Dla ministrantów jest dostępne dofinansowanie z funduszu ministranckiego.

  6. Z przodu kościoła są dostępne świece wielkanocne – paschaliki Caritas. Dochód z ich sprzedaży (w cenie 15 zł) przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym. Zachęcamy również do przekazywania 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. Szczegółowe informacje dotyczące sposobu przekazania 1% podatku znajdują się na stoliku z prasą, w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Caritas”.

  7. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Patryk Mieczysław Wójtowicz, kawaler z par. Staszów i Katarzyna Szydłowska, panna z naszej parafii. Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.