03.04.2022 – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Od dziś do środy – 6 kwietnia przeżywamy doroczne wielkopostne rekolekcje, które prowadzi prof. Wojciech Bęben. Dziś Msze św. z naukami rekolekcyjnymi według porządku niedzielnego.
  – Od poniedziałku do środy Msze rekolekcyjne o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 20.00. Zgodnie z tradycją ofiary złożone na tacę podczas tych Mszy św. będą przeznaczone do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty.
  – Otoczmy ks. Wojciecha naszą modlitwą, wsłuchujmy się w Słowo Boże i skorzystajmy już teraz z możliwości przedświątecznego przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
  – Spowiadamy na każdej Mszy św. a po południu już od 17.15.


 2. Kancelaria Parafialna, ze względu na Rekolekcje, w poniedziałek i środę po południu będzie nieczynna.

 3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zachęcamy, żeby palmy do poświęcenia zakupić u naszych ministrantów przed kościołem i wesprzeć w ten sposób Fundusz ministrancki przeznaczony m.in. na dofinansowanie kolonii letnich. Kolonie, na które zapraszamy nie tylko ministrantów, odbędą się w ośrodku „Olczański Dworek”, w Poroninie, k. Zakopanego w dniach 10-17 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Arkadiusza.

 4. Za tydzień o 16.00 Msza św. i spotkanie dla Rodzin z dziećmi komunijnymi z grupy I.

 5. Codziennie (z wyjątkiem niedziel) zapraszamy o 17.30 na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem w intencji zakończenia wojny i o pokój w Ukrainie.

 6. Zachęcamy też do udziału w wielkopostnych nabożeństwach:
  Droga Krzyżowa w każdy piątek – o godz. 17.15 dla dzieci, a po wieczornej Mszy św. (około 18.30) – dla młodzieży i dorosłych;
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.15.

 1. Z przodu kościoła są dostępne świece wielkanocne – paschaliki Caritas. Dochód z ich sprzedaży (w cenie 15 zł) przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym. Zachęcamy również do przekazywania 1% podatku na rzecz Parafialnego Zespołu Caritas. Informacje znajdują się na stoliku z prasą, w gablocie oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Caritas”.