10.04.2022 – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

  1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Ministranci przed kościołem rozprowadzają palmy. Zebrane ofiary są przeznaczone na dofinansowanie kolonii letnich.

  2. Dziś o 16.00 Msza św. i spotkanie dla Rodzin z dziećmi komunijnymi z grupy I. O 17.15 ostatnie w tym roku Gorzkie Żale.

  3. Uczniów szkół średnich i studentów zapraszamy jutro, po Mszy świętej wieczornej, na spotkanie wspólnoty młodzieżowej.

  4. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi wielkanocnej. Spowiadamy do środy na Mszy porannej i po południu od 17.00. W Triduum Paschalne spowiedzi nie będzie.

  5. Do środy, o godz. 17.30 odmawiamy wspólny Różaniec o pokój w Ukrainie. Wrócimy do tej modlitwy po Świętach. Kancelaria parafialna będzie czynna do środy.

  6. Gorąco zachęcamy do przeżywania największych tajemnic naszego zbawienia przez udział w celebracjach Triduum Paschalnego według następującego porządku:

Wielki Czwartek – nie ma Mszy o 7.00; Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00; po Liturgii adoracja w Ciemnicy do 21.00.

————————————————

Wielki Piątekadoracja w ciemnicy od godz. 8.00, o 15.00 początek Nowenny do Miłosierdzia Bożego; Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00; po liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do 21.00.

Ofiary składane podczas wielkopiątkowej Liturgii są przeznaczone na konserwację Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Tego dnia wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i nie więcej niż trzy posiłki, w tym tylko jedne do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do przedłużenia tego postu także na Wielką Sobotę, do wieczornej liturgii wigilii Paschalnej.

————————————————

Wielka Sobotaadoracja przy Grobie Pańskim od godz. 8.00; o 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego;

poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w wielką Sobotę od godz. 9.00 do 15.00, ministranci będą rozprowadzać wodę święconą.

————————————————

Wigilia Paschalnasobota o godz. 20.00 (przynosimy ze sobą świece).

————————————————

Niedziela ZmartwychwstaniaRezurekcja o godz. 6:00, pozostałe Msze św. od 9.00 według porządku niedzielnego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o 18.00.


Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Marcin Karol Piekutowski, kawaler z naszej parafii i Marzena Czarnecka, panna z par. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.