17.04.2022 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i wspólnotach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

  1. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich wspólnot i osób, które włączyły się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską i błogosławieństwem.

  2. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą tradycyjnie przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

  3. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  4. Starszą grupę młodzieży, powoli kończącą przygotowania do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w sobotę – 23 kwietnia o godz. 19.00 w kościele.

  5. Następną niedzielę będziemy przeżywać jako Święto Miłosierdzia Bożego. Przez najbliższy tydzień codziennie po wieczornej Mszy św. modlimy się Nowenną do Bożego Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu do 15.45.; o 16.00 Msza św. i spotkanie dla Rodzin z dziećmi komunijnymi z grupy II. Za tydzień, z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” naszej diecezji.

  6. Od wtorku, o godz. 17.30 wracamy do codziennej, wspólnej modlitwy Różańcowej o pokój w Ukrainie.

  7. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się: Marcin Karol Piekutowski, kawaler z naszej parafii i Marzena Czarnecka, panna z par. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.