24.04.2022 – Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Dziś przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego (dziś związana z odpustem zupełnym) i adoracja Najświętszego Sakramentu do 15.45.; o 16.00 Msza św. i spotkanie dla Rodzin z dziećmi komunijnymi z grupy II.

  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia; ofiary złożone na tacę są przeznaczone na dzieła „Caritas” naszej diecezji, można też na ten cel przekazać 1% podatku.

  3. Za tydzień I niedziela maja rozpoczynająca także czas tradycyjnych nabożeństw majowych, które w naszym kościele będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św.

  4. Przypominamy o (wynikającym z przykazań kościelnych) obowiązku przystąpienia do Wielkanocnej Komunii świętej. Można to uczynić do (przypadającej w tym roku dnia 12 czerwca) Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

  5. Jutro – 25 kwietnia, święto Św. Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. We wtorek – 26 kwietnia (przesunięta z racji oktawy Wielkanocy) uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W piątek – 29 kwietnia, święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

  6. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza na Kawiarenki dialogowe dla małżeństw. Więcej informacji na stronach naszej Diecezji.

  7. Od jutra do następnego piątku, będzie przy naszej parafii prowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji prowadzonej we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Missio i Zgromadzeniem sióstr Loretanek, będą wsparciem dla polskich misjonarzy zwłaszcza na Wschodzie. Więcej informacji na plakacie, na ulotkach i na stronie pro-missio.org. Elektrośmieci będzie można składać w oznaczonym miejscu na parkingu za garażami przy kancelarii.