01.05.2022 – III Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś I niedziela maja rozpoczynająca także czas tradycyjnych nabożeństw majowych, które będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy świętej. Wspólne nabożeństwa różańcowe o pokój w Ukrainie na razie zostają zawieszone, ale zachęcamy do osobistej i rodzinnej modlitwy w tej intencji.

 2. W wtorek – 3 maja, obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte o 00, 10.00 i 18.00. Z racji Uroczystości kancelaria we wtorek będzie nieczynna.

 3. W I czwartek o godz. 7.00 Msz św. w intencji kapłanów i o nowe powołania. W I piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz od godz. 17.00 możliwość spowiedzi, po Mszy św. Adoracja do 20.00. W I sobotę o godz.7.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. pierwszosobotni Różaniec i wymiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

 4. Do najbliższego piątku, do godz. 15.00, trwa naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji, będą wsparciem dla polskich misjonarzy zwłaszcza na Wschodzie. Więcej informacji na plakacie, na ulotkach i na stronie pro-missio.org. Elektrośmieci można składać na parkingu za garażami przy kancelarii.

 5. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę żywności dla Domu Samotnej Matki sióstr Orionistek, do czasu wojny działającego w Korotyczy pod Charkowem. Obecnie siostry wraz z ponad setką podopiecznych znalazły schronienie w sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej na zachodzie Ukrainy. Dobrze zabezpieczone produkty żywnościowe o długim terminie przydatności można składać w koszach stojących z przodu kościoła do czwartku – 12 maja. Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na parafialnej stronie internetowej.

 6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

  Zapowiedzi przedmałżeńskie:

  Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Krzysztof Waldemar Strzałka, kawaler i Kinga Patrycja Cypryńska, panna – oboje z naszej parafii;
  • Daniel Wyszyński, kawaler z par. Czyżew i Beata Aleksandra Przetacka, panna z naszej parafii;
  • Piotr Klimecki, kawaler i Marta Mikucka, panna – oboje z naszej parafii.

  Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.