08.05.2022 – IV Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

 2. Uczniów szkół średnich i studentów zapraszamy jutro, 9 maja, po Mszy świętej wieczornej, na spotkanie parafialnej wspólnoty młodzieżowej.

 3. Do najbliższego czwartku – 12 maja można jeszcze do włączyć się w zbiórkę żywności dla Domu Samotnej Matki sióstr Orionistek, do czasu wojny działającego w Korotyczy pod Charkowem. Obecnie siostry wraz z ponad setką podopiecznych (matek z dziećmi) znalazły schronienie u sióstr Niepokalanek w Jazłowcu na zachodzie Ukrainy. Dobrze zabezpieczone produkty żywnościowe, o długim terminie przydatności, można składać w koszach stojących z przodu kościoła lub przynosić na plebanię. Informacje o najpotrzebniejszych artykułach można znaleźć na parafialnej stronie internetowej.

 4. Jutro obchodzimy uroczystość św. Stanisława, biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, a w sobotę uroczystość Matki Bożej Łaskawej, Patronki Stolicy.

 5. W sobotę pierwsza grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii świętej. Otoczmy naszą modlitwą Dzieci oraz ich Rodziny, aby każdego dnia wzrastała w Nich miłość do Chrystusa w Eucharystii.

 6. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny, prowadzące, w miejscowości Siemki koło Kętrzyna, Dom dla dziewcząt uzależnionych, pomagając im odnaleźć sens życia i wyjść z uzależnienia. Po wszystkich Mszach świętych Siostry będą zbierać będą ofiary na utrzymanie ośrodka. Więcej informacji na stronie: www.wspolnotarazemlatwiej.pl

 7. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie po wieczornej Mszy świętej.

  Zapowiedzi przedmałżeńskie:

  Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Daniel Wyszyński, kawaler z par. Czyżew i Beata Aleksandra Przetacka, panna z naszej parafii;
  • Piotr Klimecki, kawaler i Marta Mikucka, panna – oboje z naszej parafii;
  • Waldemar Marcin Wnęk, kawaler i Katarzyna Świerszcz, panna – oboje z naszej parafii;
  • Adrian Andrzej Olszak, kawaler z naszej parafii i Katarzyna Zaprzaluk, panna z parafii św. Wincentego a Paulo w Warszawie.

  Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.