15.05.2022 – V Niedziela Wielkanocy

 1. Wczoraj pierwsza grupa dzieci przystąpiła do Pierwszej Komunii świętej, a w najbliższą sobotę podobną Uroczystość będą przeżywać dzieci z grupy drugiej. Otoczmy naszą modlitwą Dzieci oraz ich Rodziny, aby każdego dnia wzrastała w Nich miłość do Chrystusa w Eucharystii.

 2. Dziś gościmy w naszej parafii siostry ze Zgromadzenia św. Katarzyny, prowadzące, w miejscowości Siemki koło Kętrzyna, Dom dla dziewcząt uzależnionych, pomagając im odnaleźć sens życia i wyjść z uzależnienia. Po wszystkich Mszach świętych Siostry zbierają ofiary na utrzymanie ośrodka. Więcej informacji na stronie: www.wspolnotarazemlatwiej.pl

 3. W poniedziałek, 16 maja, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej.

 4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie po wieczornej Mszy świętej.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy

  Zapowiedzi przedmałżeńskie:

  Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Waldemar Marcin Wnęk, kawaler i Katarzyna Świerszcz, panna – oboje z naszej parafii;
  • Adrian Andrzej Olszak, kawaler z naszej parafii i Katarzyna Zaprzaluk, panna z parafii św. Wincentego a Paulo w Warszawie;
  • Paweł Świąder, kawaler i Marta Katarzyna Kulik, panna – oboje z naszej parafii.

  Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.