22.05.2022 – VI Niedziela Wielkanocy

  1. Wczoraj druga grupa dzieci przystąpiła do Pierwszej Komunii świętej. Wspierajmy naszą modlitwą Dzieci oraz ich Rodziny, aby każdego dnia wzrastała w Nich miłość do Chrystusa w Eucharystii.

  2. Jutro, rozpoczynają się Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Módlmy się o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

  3. We wtorek, 24 maja, przeżywamy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach, aby żyjący tam chrześcijanie wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać swoją wiarę.

  4. W czwartek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Módlmy się tego dnia za wszystkie mamy, żyjącym wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a zmarłym łaskę życia wiecznego.

  5. W najbliższy piątek, 27 maja o godz. 19.00, Młodzież naszej parafii, z rąk Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego, przyjmie sakrament bierzmowania. Obowiązkowa próba dla kandydatów będzie jutro, 23 maja o godz. 18.45. Do spowiedzi młodzież przystąpi w czwartek, 26 maja o godz. 18.45. W związku z tym kancelaria w czwartek będzie nieczynna. Otoczmy kandydatów do bierzmowania nasza gorącą modlitwą.

  6. W piątek, rozpoczniemy też Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączoną z nabożeństwami majowymi, po wieczornej Mszy świętej.

  7. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci i wspomnienie liturgiczne bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziękujmy za dar jego beatyfikacji oraz za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

  8. W przyszłą niedzielą obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Paweł Świąder, kawaler i Marta Katarzyna Kulik, panna – oboje z naszej parafii.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.