29.05.2022 – Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i przygotowujemy się na kończącą okres wielkanocny Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Codziennie po wieczornej Mszy świętej, odprawiamy Nowennę do Ducha Świętego połączoną z nabożeństwami majowymi i czerwcowymi. W sobotę, 4 czerwca, na zakończenie nowenny zapraszamy na modlitewne czuwanie w oczekiwaniu na Ducha Świętego. Rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 18.00, a potem, do godziny 20.00, Adorację przed Najświętszym Sakramentem poprowadzi parafialna wspólnota młodzieżowa. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

  2. Jeszcze do wtorku – 31 maja, po wieczornych Mszach świętych, modlimy się Litanią Loretańską w nabożeństwach majowych, od środy rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe, ku czci Serca Pana Jezusa. We wtorek, o godz. 19.00, Litania do Matki Bożej zostanie odśpiewana także przy figurce na ul. Chudoby. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przypominając, że dojście do kapliczki od strony ul. Berensona jest zamknięte z powodu remontu mostu.

  3. W tym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota czerwca, które będziemy przeżywać według stałego porządku. Za tydzień, w pierwszą niedzielę czerwca obchodzimy też Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. będą zbierane przed kościołem ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

  4. W najbliższą sobotę – 4 czerwca, dzieci klas czwartych będą przeżywać Rocznicę swojej I Komunii świętej. Na spowiedź zapraszamy w I Piątek od godz. 16.30. Wspierajmy Dzieci Rocznicowe i ich Rodziny naszą modlitwą.

  5. W środę, 1 czerwca nastąpi uroczyste zamknięcie diecezjalnego etapu Synodu o Synodalności. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem naszego ks. Biskupa na stronie naszej diecezji.

  6. Od 1 czerwca rozpoczyna się rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego wołania Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” – zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji dostępnymi na stronie internetowej seminarium. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji powołań.

  7. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała, zapraszamy osoby, które zechcą podjąć się przygotowania i budowy ołtarzy, na spotkanie organizacyjne, w najbliższy wtorek, 31 maja o godz. 19.00 na plebanii. Prosimy też, wzorem lat poprzednich, o zorganizowanie zbiórki ofiar na kwiaty i dekoracje ołtarzy.

  8. Przypominamy, że czas przystąpienia do Komunii wielkanocnej kończy się, w przypadającą 12 czerwca, niedzielę Trójcy Świętej.

  9. Spotkanie dla informacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdzających na kolonie parafialne, odbędzie się w niedzielę 12 czerwca, po Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy też o dopełnienie wszystkich formalności związanych z wypoczynkiem.