05.06.2022 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

  1. Dziękujemy ks. Arkowi i  parafialnej wspólnocie młodzieżowej za przygotowanie i poprowadzenie wczorajszego modlitewnego czuwania przed dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Pobożne uczestnictwo w śpiewie lub recytacji Hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” jest dziś związane z uzyskaniem odpustu zupełnego.

  2. Dzisiaj pierwsza niedziela czerwca. W kościele w Polsce obchodzimy Święto Dziękczynienia. Po Mszach świętych są zbierane przed kościołem ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

  3. Jutro będziemy obchodzić Święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

  4. Za tydzień Niedziela Trójcy Świętej, która kończy czas przystąpienia do Komunii wielkanocnej.

  5. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała, prosimy o zgłaszanie się dzieci (zwłaszcza pierwszokomunijnych i rocznicowych) do aktywnego udziału w procesji (sypanie kwiatów, niesienie różańca itp.). Prosimy też o zbieranie i suszenie kwiatków do sypania. Mieszkańców ul. Skarbka z Gór prosimy o pomoc w przygotowaniu ostatniego ołtarza na parkingu parafialnym. Ofiary na kwiaty i dekoracje ołtarzy będzie można złożyć w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej, przed kościołem.

  6. Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdzających na kolonie parafialne, odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 czerwca, po Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy też o dopełnienie wszystkich formalności związanych z wypoczynkiem.

  7. W minionym tygodniu rozpoczęła się rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z warunkami dostępnymi na stronie internetowej seminarium. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji powołań.

  8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, oraz do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.