12.06.2022 – Niedziela Najświętszej Trójcy

  1. Dzisiejsza Niedziela Trójcy Świętej, kończy czas przystąpienia do Komunii wielkanocnej.

  2. Rodzicom dzieci wyjeżdzających na kolonie parafialne, przypominamy o spotkaniu informacyjnym, dziś po Mszy św. o godzinie 12.00. Prosimy też o dopełnienie wszystkich formalności związanych z wypoczynkiem.

  3. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała, prosimy o zbieranie i suszenie kwiatków do sypania. Ofiary na kwiaty i dekoracje ołtarzy będzie można złożyć dziś po każdej Mszy świętej, przed kościołem.

  4. We czwartek, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Msze Św. według porządku niedzielnego, ale bez Mszy o godz. 12.00. Po Mszy Św. o godz. 10:30 wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Zapraszamy asystę kościelną, panów do baldachimu, panie do feretronów, do różańca, a przede wszystkim ministrantów i bielanki do aktywnego włączenia się w procesję. Przypominamy, ze jest to tzw. święto nakazane, wszystkich wiernych obowiązuje udział we Mszy św., a nie tylko w procesji. Od piątku, po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy też do udziału w procesjach oktawy Bożego Ciała.

  5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, oraz do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Adam Michał Pakulski, kawaler z par. Magdalenka i Kamila Gładka, panna z naszej parafii.
  • Michał Tkaczyk, kawaler i Gracjana Patrycja Prorok, panna – oboje z naszej parafii.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.