19.06.2022 – XXII Niedziela zwykła

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przejście procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Do czwartku, po nabożeństwach czerwcowych zapraszamy (zwłaszcza dziewczynki sypiące kwiaty) do udziału w procesjach oktawy Bożego Ciała. W czwartek, na zakończenie Oktawy przynieśmy do poświęcenia wianki z ziół i kwiatów.

 2. Na wieczorną Mszę św. w czwartek zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci szkolne, aby podziękować Panu Bogu za kończący się rok nauki i otrzymać błogosławieństwo na czas wakacji.

 3. W najbliższy czwartek, 23 czerwca, obchodzimy przesuniętą liturgicznie Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a także Dzień Ojca oraz 17. rocznicę święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. O wszystkich tych intencjach pamiętajmy w naszych modlitwach.

 4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to także światowy dzień modlitw o świętość kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 5. W sobotę, 25 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 6. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i ich pojazdy przed wakacyjnymi wyjazdami.

 7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na obowiązkową, indywidualną rozmowę podsumowującą rok formacji, we wtorek, 21 czerwca, od godz. 18.00, w kancelarii parafialnej. Na spotkanie przynosimy indeks.

 8. Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji rozpoczyna przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku. Więcej informacji u ks. Arka.

 9. Społeczność Szkoły Podstawowej nr 112 przy ulicy Zaułek prosi o wsparcie poprzez głosowanie na projekty finansowane z budżetu obywatelskiego. Prosimy o zagłosowanie zwłaszcza na następujące projekty: 32 – Park Zaułek, 16 – miasteczko ruchu drogowego, 25 – Serce na nakrętki i 46 – Modernizacja oświetlenia i wiat.

 10. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, oraz do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Adam Michał Pakulski, kawaler z par. Magdalenka i Kamila Gładka, panna z naszej parafii.
 • Michał Tkaczyk, kawaler i Gracjana Patrycja Prorok, panna – oboje z naszej parafii.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.