26.06.2022 – XIII Niedziela zwykła

  1. Wszystkim, którzy rozpoczęli czas wakacji i urlopów, życzymy zdrowego, bezpiecznego wypoczynku, nabrania nowych sił do pełnienia codziennych obowiązków oraz odkrywania bliskości Boga w otaczającym nas świecie i drugim człowieku. Dziś po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i ich pojazdy przed wakacyjnymi wyjazdami.

  2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Bazylikę św. Piotra w Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

  3. W pierwszy Piątek lipca o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 z przerwą na Mszę św. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00.

  4. W pierwszą Sobotę zapraszamy Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i członków Żywego Różańca na Mszę św. i pierwszosobotni nabożeństwo o godz. 7.00.

  5. Za tydzień pierwsza Niedziela miesiąca, o 17.15 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

  6. Przypominamy, że Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji rozpoczęło przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Arkiem.

  7. Jeszcze do czwartku, 30 czerwca, można okazać wsparcie społeczności Szkoły Podstawowej nr 112 poprzez głosowanie na projekty finansowane budżetu obywatelskiego. Prosimy o zagłosowanie zwłaszcza na następujące projekty32 – Park Zaułek, 16 – miasteczko ruchu drogowego, 25 – Serce na nakrętki i 46 – Modernizacja oświetlenia i wiat.

  8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, oraz do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.