10.07.2022 – XV Niedziela zwykła

  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Tomasza Grzyba – misjonarza z Argentyny. Naszą modlitwą i ofiarą będziemy mogli wesprzeć misyjne dzieła, którymi zajmuje się ks. Tomasz.

  2. Jutro przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszajmy im łaskę życia wiecznego.

  3. Przypominamy, że w dni powszednie wakacji nie ma możliwości spowiedzi w czasie Mszy świętych. Osoby, które zechcą skorzystać z sakramentu pokuty prosimy o przyjście do spowiedzi co najmniej 15 minut przed Mszą Świętą.

  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, zwłaszcza Dzieciom i Młodzieży, którzy dziś wyjechali z ks. Arkiem na parafialne kolonie życzymy dobrego, radosnego i bezpiecznego wypoczynku oraz umocnienia sił fizycznych oraz duchowych. Pamiętajmy o tych intencjach w naszej modlitwie.

  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.


Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

  • Artur Łukasz Szot, kawaler i Katarzyna Maria Cieciora, panna – oboje z naszej parafii.
  • Błażej Krzysztof Ślęzak, kawaler z par. św. Jana Kantego w Warszawie i Aleksandra Motyczyńska, panna z naszej parafii.
  • Łukasz Marek Sauer, kawaler i Wiktoria Patrycja Świergolik, panna – oboje z naszej parafii.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.