24.07.2022 – XVII Niedziela zwykła

 1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela zwykła w ciągu roku. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą i udział we Mszy Świętej.

 2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła, a także wspomnienie Świętego Krzysztofa, który we wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po rannej i wieczornej Mszy Świętej będzie możliwość pobłogosławienia pojazdów i kierowców.

 3. We wtorek, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

 4. W piątek, 29 lipca, wspomnienie liturgiczne świętego rodzeństwa Marty, Marii i Łazarza z Betaniii. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

 5. Przypominamy, że w dni powszednie wakacji nie ma możliwości spowiedzi w czasie Mszy świętych. Osoby, które zechcą skorzystać z sakramentu pokuty prosimy o przyjście do spowiedzi co najmniej 15 minut przed Mszą Świętą.

 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

 Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Grzegorz Nowak, kawaler i Weronika Kolczyńska, panna – oboje z naszej parafii.
 • Filip Charuk, kawaler i Kinga Byk, panna – oboje z naszej parafii
 • Łukasz Mirosław Kostrubiec, kawaler i Martyna Pisarek, panna – oboje z naszej parafii.
 • Mariusz Patryk Cybulski, kawaler z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie-Wawrzyszewie i Anna Waś, panna z naszej parafii.
 • Paweł Kamil Lasecki, kawaler z naszej parafii i Aleksandra Anna Wysocka, panna z parafii św. Jana Kantego w Legionowie.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.