31.07.2022 – XVIII Niedziela zwykła

 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

 2. Jutro, 1 sierpnia, przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny i w walce o Wolność, polecajmy w modlitwie miłosiernemu Bogu.

 3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

 4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów. Z racji pierwszego Czwartku miesiąca o godz. 7.00 odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów i o nowe powołania.

 5. W pierwszy Piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 z przerwą na Mszę świętą. Możliwość spowiedzi od godz. 17.00.

 6. W sobotę, 6 sierpnia obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego i pierwszą Sobotę miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi i członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 7.00.

 7. Za tydzień pierwsza Niedziela miesiąca, o 17.15 odprawimy nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

 8. W tym tygodniu wyruszają z Warszawy piesze pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych wyjątkowych „rekolekcjach w drodze”. Ks. proboszcz zaprasza szczególnie na Pielgrzymkę z udziałem osób Niepełnosprawnych. Więcej informacji u ks. proboszcza i na stronie ksnaw.pl.

 9. Przypominamy, że w dni powszednie wakacji nie ma możliwości spowiedzi w czasie Mszy świętych. Osoby, które zechcą skorzystać z sakramentu pokuty prosimy o przyjście do spowiedzi co najmniej 15 minut przed Mszą Świętą.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.


Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Łukasz Mirosław Kostrubiec, kawaler i Martyna Pisarek, panna – oboje z naszej parafii.
 • Mariusz Patryk Cybulski, kawaler z par. św. Marii Magdaleny w Warszawie-Wawrzyszewie i Anna Waś, panna z naszej parafii.
 • Paweł Kamil Lasecki, kawaler z naszej parafii i Aleksandra Anna Wysocka, panna z parafii św. Jana Kantego w Legionowie.
 • Rafał Wojciech Jochemski, kawaler z par. św. Zygmunta w Warszawie i Anna Stępniewska, panna z naszej parafii.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.