14.07.2022 – XX Niedziela zwykła

  1. W poniedziałek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, patronki naszej Diecezji. Jest to też 102. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. Msze Św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  2. Zachęcamy do udziału w jutrzejszych uroczystościach także w Konkatedrze na Kamionku, oraz w Radzyminie i Ossowie. Więcej informacji na stronach naszej Diecezji.
  3. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach będzie przed kościołem prowadzona zbiórka na rehabilitację i leczenie Maćka Antoszkiewicza.
  4. Przypominamy, że w dni powszednie wakacji nie ma możliwości spowiedzi w czasie Mszy świętych. Osoby, które zechcą skorzystać z sakramentu pokuty prosimy o przyjście do spowiedzi co najmniej 15 minut przed Mszą Świętą.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

• Kamil Szmalec, kawaler z parafii Św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu i Marta Miętek, panna z naszej parafii.
• Dominik Partyka, kawaler z naszej parafii i Sylwia Serementa, panna z parafii Św. Marii Magdaleny w Warszawie.
• Krzysztof Witek-Lipka, kawaler i Edyta Walędzik, panna – oboje z naszej parafii.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.


  1. W poniedziałek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, patronki naszej Diecezji. Jest to też 102. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. Msze Św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  2. Zachęcamy do udziału w jutrzejszych uroczystościach także w Konkatedrze na Kamionku, oraz w Radzyminie i Ossowie. Więcej informacji na stronach naszej Diecezji.
  3. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach będzie przed kościołem prowadzona zbiórka na rehabilitację i leczenie Maćka Antoszkiewicza.
  4. Przypominamy, że w dni powszednie wakacji nie ma możliwości spowiedzi w czasie Mszy świętych. Osoby, które zechcą skorzystać z sakramentu pokuty prosimy o przyjście do spowiedzi co najmniej 15 minut przed Mszą Świętą.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

• Kamil Szmalec, kawaler z parafii Św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu i Marta Miętek, panna z naszej parafii.
• Dominik Partyka, kawaler z naszej parafii i Sylwia Serementa, panna z parafii Św. Marii Magdaleny w Warszawie.
• Krzysztof Witek-Lipka, kawaler i Edyta Walędzik, panna – oboje z naszej parafii.

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.