21.08.2022 – XXI Niedziela zwykła

 1. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

 2. We wtorek, 23 sierpnia, obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich, którzy przez działania systemów totalitarnych, ucierpieli, a nawet stracili życie. Prośmy, aby miłosierny Bóg hojnie wynagrodził ich ofiarę.

 3. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

 4. W piątek, 26 sierpnia, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia, z racji uroczystości, nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 5. W sobotę, 27 sierpnia, wspomnienie Św. Moniki – matki św. Augustyna.

 6. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych, Wolontariusze Komitetu Społecznego prowadzą przed kościołem zbiórkę funduszy dla Maćka Antoszkiewicza, który jest osobą z autyzmem oraz niepełnosprawnościami intelektualnymi i fizycznymi wymagającymi kosztownej, długotrwałej opieki, leczenia i rehabilitacji. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 7. Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii p. Dominikę Przybysz, wolontariuszkę misyjną m.in. w Indiach i Urugwaju, a obecnie prelegentkę organizacji Open Doors, zajmującej się problemem prześladowań i dyskryminacji chrześcijan w świecie. Już teraz zachęcamy do zapoznania się z działaniami organizacji na opendoors.pl.

 8. W dni powszednie wakacji nie ma możliwości spowiedzi w czasie Mszy świętych. Osoby, które zechcą skorzystać z sakramentu pokuty prosimy o przyjście do spowiedzi co najmniej 15 minut przed Mszą Świętą.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.


Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Kamil Szmalec, kawaler z parafii Św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu i Marta Miętek, panna z naszej parafii (II);
 • Dominik Partyka, kawaler z naszej parafii i Sylwia Serementa, panna z parafii Św. Marii Magdaleny w Warszawie (II);
 • Krzysztof Witek-Lipka, kawaler i Edyta Walędzik, panna oboje z naszej parafii (II);
 • Marcin Madej, kawaler i Paulina Wieczorek, panna – oboje z naszej parafii (I).

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.