28.08.2022 – XXII Niedziela zwykła

 1. Dziś w liturgii dwudziesta druga niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego, a zarazem ostatnia niedziela wakacji. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujmy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze. Prośmy też o szczęśliwy, bezpieczny powrót z wakacyjnych wyjazdów.

 2. Dziś gościmy w naszej parafii p. Dominikę Przybysz, wolontariuszkę misyjną m.in. w Indiach i Urugwaju, a obecnie prelegentkę organizacji Open Doors, zajmującej się problemem prześladowań i dyskryminacji chrześcijan w świecie. Zachęcamy do zapoznania się z działaniami organizacji na opendoors.pl.

 3. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Mszę Świętą z prośbą o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym dla dzieci i młodzieży, rodziców, wychowawców i nauczycieli odprawimy o godz. 18.00. Na poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych zapraszamy w przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 10.30.

 4. 1 września przypada także 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią ogarniajmy wszystkich poległych i pomordowanych w czasie wojny. Nie ustawajmy też w modlitwie o zakończenie wojny i zapanowanie trwałego pokoju w Ukrainie i wszystkich miejscach gdzie trwają konflikty zbrojne.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania.

 6. W I piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz, od godz. 16.30, możliwość spowiedzi, do której zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynających rok szkolny. Po Mszy św. Adoracja do 20.00.

 7. W I sobotę o godz.7.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. pierwszosobotni Różaniec i wymiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

 8. Za tydzień I niedziela miesiąca, o 17.15 nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

 9. Od 1 września grafik intencji mszalnych na najbliższe miesiące (od września do grudnia) zostanie udostępniony na naszej stronie internetowej, z możliwością samodzielnego zamówienia intencji online. Będzie też nadal możliwe zamawianie intencji w zakrystii i kancelarii. Intencje mszalne na rok 2023 będzie można rezerwować od drugiej połowy września. Dokładne informacje podamy w późniejszym terminie. W razie pytań można się kontaktować z ks. Proboszczem.

 10. Serdecznie zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, które będzie miało miejsce 4 września w parafii pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Radzyminie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za rodziny naszej diecezji, a także prośby o nowe święte małżeństwa. Więcej informacji na stronach naszej diecezji.

 11. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych, będzie prowadzona ogólnodiecezjalna zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.

——————————————————–

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Paweł Suchodolski, kawaler z parafii Lipinki i Anna Yakubovska, panna z naszej parafii (I);
 • Rafał Kobiela, kawaler z naszej parafii i Katarzyna Julia Rzeczyca, panna z parafii N.M.P. Królowej Świata w Warszawie (I);
 • Marcin Madej, kawaler i Paulina Wieczorek, panna – oboje z naszej parafii (II).

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.

——————————————————–