04.06.2022 – XXIII Niedziela zwykła

 1. Dziś po Mszach świętych, przed kościołem, jest prowadzona ogólnodiecezjalna zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

 2. Dziś I niedziela miesiąca, o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.

 3. W środę, 7 września, liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego, który w latach międzywojennych posługiwał także w naszym kościele, jako proboszcz parafii Matki Bożej Loretańskiej na Pradze.

 4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej.

 5. W piątek, 9 września, zapraszamy, zwłaszcza młodzież, na diecezjalne czuwanie modlitewne przy relikwiach bł. Carlo Acutisa, w parafii św. Ojca Pio na Gocławiu, ul. Fieldorfa 1. Początek wydarzenia o godz. 17.45, przewidywany koniec o godz. 21.00. Więcej informacji na stronie naszej diecezji.

 6. W najbliższą sobotę, 10 września, zapraszamy wszystkich ministrantów na pierwszą powakacyjną zbiórkę o godz. 10.00 w kościele. Zapraszamy także nowych chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów i służyć Panu Bogu podczas liturgii.

 7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

 8. Grafik intencji mszalnych na najbliższe miesiące (od września do grudnia) został udostępniony na naszej stronie internetowej, z możliwością samodzielnego zamówienia intencji online. Nadal jest możliwe także tradycyjne zamawianie intencji w zakrystii i kancelarii. Intencje mszalne na rok 2023 będzie można rezerwować od drugiej połowy września. Dokładne informacje podamy w późniejszym terminie. W razie pytań można się kontaktować z ks. Proboszczem.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.


Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się:

 • Paweł Suchodolski, kawaler z parafii Lipinki i Anna Yakubovska, panna z naszej parafii (II);
 • Rafał Kobiela, kawaler z naszej parafii i Katarzyna Julia Rzeczyca, panna z parafii N.M.P. Królowej Świata w Warszawie (II);

Jeśli ktoś znałby przeszkody uniemożliwiające wymienionym osobom zawarcie sakramentalnego małżeństwa jest zobowiązany powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy, narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.