11.09.2022 – XXIV Niedziela zwykła

  1. Dziś XXIV niedziela zwykła, ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  2. Pierwsze po wakacjach spotkanie dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, która będzie kontynuować przygotowanie do bierzmowania odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 września, o godz. 19.00, w kościele.
  3. Przygotowania do I Komunii św. dla dzieci klas III rozpoczniemy w przyszłą niedzielę – 18 września, Mszą św. i spotkaniem o godz. 16.00. Więcej informacji u pań katechetek w SP 112.
  4. Od przyszłej niedzieli, 18 września, będzie można rezerwować intencje mszalne na rok 2023. Możliwość samodzielnego zamawiania przyszłorocznych intencji online zostanie uruchomiona w poniedziałek, 19 września.
  5. Zapraszamy młodzież (szczególnie przygotowującą się do bierzmowania) do udziału w niecodziennym koncercie z elementami świadectwa i prezentacją wspólnot młodzieżowych. Wydarzenie będzie miało miejsce w środę, 21 września, o godz. 19.00 w Domu Kultury „Świt”, przy ul. Wysockiego 11. Więcej informacji na plakacie. Zainteresowane osoby prosimy o zgłoszenie się do ks. Arkadiusza.
  6. Osoby, które deklarowały chęć udziału w przyszłorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, a także wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu, prosimy o pilny kontakt z ks. Arkadiuszem.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła Będziemy przeżywać święta i wspomnienia:

– wtorek (13.09) – św. Jana Chryzostoma;

– środa (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

– czwartek (15.09) – Matki Bożej Bolesnej;

– piątek (16.09) – św. Korneliusza i Cypriana;

– sobota (17.09) – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego;

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.