18.09.2022 – XXV Niedziela zwykła

  1. Dziś w kościele obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracujących w mediach, zwłaszcza katolickich, aby wiernie służyli prawdzie i nieśli Dobrą Nowinę.

  2. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii, ale naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana Jezusa.

  3. Dziś Mszą św. i spotkaniem o godz. 16.00 rozpoczniemy przygotowania do I Komunii św. dla dzieci klas III.

  4. Od dziś, (przy stoliku z tyłu kościoła) można rezerwować intencje mszalne na rok 2023. Od jutra zostanie uruchomiona także możliwość samodzielnego zamawiania przyszłorocznych intencji online. Nadal będzie możliwy także tradycyjny sposób zamawiania intencji w zakrystii lub kancelarii. Od stycznia 2023 roku sobotnie Msze święte wieczorne będziemy odprawiać jako Msze zbiorowe z możliwością połączenia wielu zamówionych intencji.

  5. W najbliższą sobotę, 24 września, po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy odmawianie Nowenny do św. Michała Archanioła jako przygotowanie do Uroczystości odpustowej ku czci naszego Patrona. Już teraz zapraszamy na główną Mszę Odpustową w dniu 3 października o godz. 18.00.

  6. Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy na powakacyjne spotkanie parafialnej wspólnoty młodzieżowej, we wtorek 27 września, po Mszy świętej wieczornej (czyli około 18.30), w salce nad kancelarią.

  7. Informujemy, że zgodnie z zarządzeniami władz diecezjalnych przygotowania do sakramentu bierzmowania dla uczniów klas VIII rozpoczniemy dopiero pod koniec roku szkolnego. Aktualna grupa kandydatów do bierzmowania ze szkół średnich będzie kontynuować przygotowania zgodnie z harmonogramem.

  8. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła patronują nam:

– we wtorek (20.09) – św. Andrzej Kim Taegon i Paweł Chong Hasang oraz Towarzysze – pierwsi Męczennicy koreańscy;

– w środę (21.09) – św. Mateusz – Apostoł i Ewangelista;

– w piątek (23.09) – św. o. Pio – prezbiter.


  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, zwłaszcza tygodnika „Idziemy”.