25.09.2022 – XXVI Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj w Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

  2. Młodzież szkół średnich i studentów zapraszamy na powakacyjne spotkanie parafialnej wspólnoty młodzieżowej, we wtorek 27 września, po Mszy świętej wieczornej (około 18.30), w salce nad kancelarią.

  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Członków Kół Różańcowych i czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na Mszę św. i pierwszosobotnie nabożeństwo październikowe o godz. 7.00.

  4. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik będziemy odprawiać w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy porannej a w niedziele o 17.15. We wtorki zapraszamy na dodatkowy różaniec dla Dzieci o 17.15.

  5. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na diecezjalne Sanktuarium – Dom św. Faustyny w Ostrówku.

  6. Od wczoraj, po wieczornych Mszach św. rozpoczęliśmy odmawianie Nowenny do św. Michała Archanioła jako przygotowanie do Uroczystości odpustowej ku czci naszego Patrona. W przyszłą niedzielę, ostatni dzień Nowenny będzie połączony z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  7. Doroczną Uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła, zgodnie z kalendarzem liturgicznym naszej diecezji, będziemy przeżywać w następny poniedziałek, 3 października. Zapraszamy szczególnie na główną Mszę Odpustową, której będzie przewodniczył Michał Dziedzic, diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, w poniedziałek, 3 października o godz. 18.00.

  8. Z racji przygotowania do odpustu prosimy chętne i życzliwe osoby o pomoc w sprzątaniu kościoła i terenu przykościelnego w sobotę od 8:00.

  9. Intencje mszalne na rok 2023 można zamawiać w zakrystii lub kancelarii. Istnieje także możliwość samodzielnego zamawiania intencji online (więcej informacji na naszej stronie internetowej). Od stycznia 2023 roku sobotnie Msze święte wieczorne będą odprawiane jako tzw. Msze zbiorowe z możliwością połączenia rożnych zamówionych intencji.

  10. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła wspominamy:

– we wtorek (27.09) – św. Wincentego a Paulo;

– w środę (28.09) – św. Wacława;

– w czwartek (29.09) – rocznicę poświęcenia Katedry Warszawsko-Praskiej;

– w piątek (30.09) – św. Hieronima;

– w sobotę (01.10) – św. Teresę od Dzieciątka Jezus;