02.10.2022 – XXVII Niedziela zwykła

 1. Dziś ofiary złożone na tacę są przeznaczone na diecezjalne Sanktuarium – Dom św. Faustyny w Ostrówku.

 2. Dziękujemy wszystkim osobom, które wczoraj wzięły udział w sprzątaniu kościoła i terenu przykościelnego oraz przygotowaniach do uroczystości odpustowych.

 3. Doroczną Uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła, zgodnie z kalendarzem liturgicznym naszej diecezji, będziemy przeżywać jutro, 3 października. Msz św. o 7.00 i 18.00. Zachęcamy do skorzystania ze skarbca łask Kościoła i uzyskania odpustu zupełnego, który można ofiarować za siebie lub za zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej bez przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawiedzenie naszego kościoła, przyjęcie komunii św. oraz modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego.
  Zapraszamy szczególnie na główną Mszę Odpustową, której będzie przewodniczył ks. Michał Dziedzic, diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, jutro o godz. 18.00. Około 17.30, przygotowując się do Mszy św. zaśpiewamy Godzinki do św. Michała.
  Ze względu na wieczorną uroczystość nabożeństwo różańcowe odprawimy jutro wyjątkowo po Mszy porannej, a kancelaria w poniedziałek będzie nieczynna.


 4. I czwartek i I piątek października odprawimy według stałego porządku.

 5. Dzieci pierwszokunijne z gr. I z Rodzinami zapraszamy na Mszę św. i spotkanie z poświęceniem i wręczeniem Różańców w przyszłą niedzielę na godz.16.00.

 6. Za tydzień Rycerze Jana Pawła II będą przed kościołem rozprowadzać rycerskie kalendarze.

 7. Organizatorzy VI Nocnej Drogi Różańcowej zapraszają do udziału w tej wyjątkowej formie modlitwy. Wydarzenie będzie miało miejsce w nocy z 14 na 15 października, a część trasy przebiega także przez naszą parafię. Więcej informacji na stronach naszej diecezji.

 8. Przypominamy, że w zakrystii lub kancelarii można zamawiać intencje mszalne na rok 2023. Istnieje także możliwość samodzielnego zamawiania intencji online (więcej informacji na naszej stronie internetowej). Od stycznia 2023 roku sobotnie Msze święte wieczorne będą odprawiane jako tzw. Msze zbiorowe z możliwością połączenia rożnych zamówionych intencji.

 9. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik będziemy odprawiać w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy porannej a w niedziele o 17.15. We wtorki zapraszamy na dodatkowy różaniec dla Dzieci o 17.15. Za wspólne odmówienie różańca, zwłaszcza w kościele, można uzyskać odpust zupełny.

 10. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła wspominamy:

– w poniedziałek (3.10) – św. Archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała;

– we wtorek (4.10) – św. Franciszka z Asyżu;

– w środę (05.10) – św. Faustynę;

– w piątek (07.10) – Matkę Bożą Różańcową;