09.10.2022 – XXVIII Niedziela zwykła

 1. Dzieci pierwszokunijne z gr. I z Rodzinami zapraszamy na Mszę św. i spotkanie z poświęceniem i wręczeniem Różańców dziś na godz. 16.00. Za tydzień zapraszamy rodziny z Dziećmi z grupy II.

 2. Dziś Rycerze Jana Pawła II przed kościołem rozprowadzają rycerskie kalendarze.

 3. W piątek, 14 października, jest obchodzony Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o modlitwie wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz pracowników oświaty za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.

 4. Organizatorzy VI Nocnej Drogi Różańcowej zapraszają do udziału w tej wyjątkowej formie modlitwy. Wydarzenie będzie miło miejsce w nocy z 14 na 15 października, a część trasy przebiega także przez naszą parafię. Więcej informacji na stronach naszej diecezji.

 5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę, 15 października o godzinie 19.00, w kościele.

 6. Za tydzień będziemy przeżywać XXII Dzień Papieski, po Mszach św. przed kościołem będzie prowadzona zbiórka funduszy na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 7. W zakrystii lub kancelarii oraz samodzielnie, przez naszą stronę internetową można zamawiać intencje mszalne na rok 2023.

 8. Od dziś można składać (w zakrystii lub kancelarii) kartki z prośbą o modlitwę wypominkową za naszych zmarłych. Z przyczyn technicznych nie jest jeszcze możliwe zamawianie wypominków online.

 9. Przez cały październik odprawiamy Nabożeństwa różańcowew dni powszednie po wieczornej Mszy św., w soboty po Mszy porannej a w niedziele o 17.15. We wtorki zapraszamy na dodatkowy różaniec dla Dzieci o 17.15. Za wspólne odmówienie różańca, zwłaszcza w kościele, można uzyskać odpust zupełny.

 10. W nadchodzących dniach w liturgii Kościoła obchodzimy wspomnienia:

– w czwartek (13.10) – bł. Honorata Koźmińskiego;

– w sobotę (15.10) – św. Teresy od Jezusa;


 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.